Експертна служба МВС України в Дніпропетровській області існує понад 80 років. З початком утворенням народної міліції України розпочинається й історія розвитку експертної служби в республіці. Для розкриття вчинених злочинів необхідно було зберігати речові докази вилучені при огляді місця пригоди та проводити дослідження. На той час значна увага приділялась судовій фотографії, антропометрії, дактилоскопії та судовій медицині, що підвищувало доказову базу при розкритті злочинів. В 20-30 роках значно розширюється застосування науково-технічних засобів в оперативно-пошуковій роботі під час розслідування карних справ. Науково-технічні відділення (НТВ), котрі у той час були організаційною одиницею оперативних відділів управлінь міліції, починають своєчасно інформувати працівників карного розшуку про можливості використання криміналістичних досліджень під час розкриття злочинів. Оперативно-методичні орієнтування, наприклад, як порівняння предметів по лінії розриву, розрізу чи зламу, використання відбитків пальців рук та ряд інших озброїли оперативних працівників науковими методами розкриття злочинів. У післявоєнні (1945-1953) роки у злочинців з’являється велика кількість зброї, яку вони застосовують при скоєнні розбійних нападів, пограбувань. Виникає необхідність, при розслідуванні карних справ, ідентифікації екземплярів зброї при її застосуванні. Активно ведеться розвиток балістичних видів досліджень. В країні розширюється кількість науково-технічних відділень (НТВ) та науково-технічних груп (НТГ). На той період експерти ОТВ на високому науковому рівні проводили криміналістичні та фізико-хімічні експертизи, виїжджали на огляди місць подій, виконували всю судово-фотографічну роботу, необхідну в слідчій та розшуковій діяльності, навчали оперативних працівників міліції основам криміналістики. В цей же період почалось колекціонування слідів рук, знарядь зламу, стріляних куль та гільз, вилучених з місць скоєння злочинів.
З вересня 1953 року Науково-технічне відділення Управління міліції УМВС Дніпропетровській області очолив Погорєлов Микола Антонович.
З вересня 1962 року Науково-технічне відділення Дніпропетровського облвиконкому очолив Чоні Микола Арсентійович.
У сімдесяті роки, на Дніпропетровщині, як і у всій країні, більш активно застосовуються досягнення науки і техніки безпосередньо на місцях подій та в ході оперативно-розшукових заходів і слідчих дій, що дозволяло реалізовувати криміналістичні можливості на ранніх стадіях розкриття та розслідування злочинів. З’являються перші пересувні криміналістичні лабораторії, а науково-технічні відділи реорганізуються у Оперативно-технічні відділи (ОТВ).
З квітня 1971 року начальником оперативно-технічного відділу УВС Дніпропетровського облвиконкома був призначений Літун Антон Микитович.
Відповідно до структурних і штатних змін в МВС СРСР у 80-ті роки проводяться зміни і в підрозділах ОТВ. Створюється експертно-криміналістичні відділи (ЕКВ) УВС області.
З червня 1984 року експертно-криміналістичний відділ очолила не менш легендарна особистість – Криворучко Іван Федотович.
Після Криворучка І.Ф., у 1988 році Експертно-криміналістичний відділ, а після реорганізації Експертно-криміналістичне управління, майже на 23 роки очолив Лиховид Валерій Прокопович.
Після виходу у відставку Лиховида В.П., з 2007 року по 2014 рік науково-дослідний експертно-криміналістичний центр при ГУМВС України в Дніпропетровській області очолив Чепурко Вадим Миколайович.
З травня 2014 року по теперішній час Дніпропетровський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України здійснює свою діяльність під керуванням директора Коротаєва Володимира Миколайовича, який має стаж роботи в Експертній службі МВС України з 1985 року.