Можливість трасологічного дослідження лічильників газу

Опублiковано 31 января 2023.

В наш час наявність газового лічильника є невід’ємною частиною облаштування комунікацій в будинках та квартирах. Але у зв’язку з постійним дорожчанням природного газу, що використовується населенням, підприємствами та організаціями для опалення та в господарсько-побутовій діяльності, дедалі частіше трапляються факти крадіжок природного газу споживачами. Також мають місце непоодинокі випадки, коли споживачів газу безпідставно звинувачують у викраденні газу і тоді вони самі змушені «шукати правду», доводити свою непричетність до розкрадань та спростовувати звинувачення. З метою доведення даних фактів виникає необхідність у криміналістичному дослідженні лічильників газу.

Метою проведення криміналістичних досліджень лічильників газу є встановлення цілісності пломб, якими вони обладнані, виявлення слідів механічного впливу сторонніх предметів, за допомогою яких могли вноситись зміни в показання лічильного механізму, а також встановлення внесення змін в конструкцію деталей та механізмів лічильника газу.

Працівниками Дніпропетровського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України надаються послуги юридичним та фізичним особам по дослідженню лічильників газу.

Орієнтовний перелік запитань, що вирішуються в ході проведення дослідження (перелік не є вичерпним та може бути розширений):

 

– Чи порушувалась цілісність пломб встановлених на лічильнику газу?

– Чи є сліди механічного впливу сторонніх предметів на зовнішніх поверхнях корпусу та відлікового механізму лічильника газу?

– Чи є сліди механічного впливу сторонніх предметів на внутрішніх поверхнях корпусу та відлікового механізму лічильника газу?

– Чи є сторонні предмети на/в корпусі та внутрішніх механізмах лічильника газу?

Наші фахівці на високому професійному рівні проведуть дослідження, за результатами яких будуть надані висновки, які можуть використовуватися для захисту інтересів як постачальників, так і споживачів газу.

 

Розрахунок вартості проведення дослідження проводиться згідно постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1098 «Деякі питання надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції та Державної міграційної служби платних послуг» зі змінами згідно постанови КМУ від 24 червня 2022 № 724.

Корисні посилання

2018 © Дніпропетровський НДЕКЦ МВС