Безпека у воєнний час

Опублiковано 14 июня 2022.

У той час, коли вулицями українських міст, селищ ведуться бойові дії та здійснюються терористичні акти з використанням вибухонебезпечних предметів замаскованих під іграшки, мобільні телефони, великої уваги заслуговують питання безпеки мирного населення та правила поводження з вибухонебезпечними предметами. З метою роз’яснення порядку дій у разі виявлення підозрілих предметів було організовано онлайн-зустріч співробітників та студентів Дніпровського гуманітарного університету  з начальником відділу вибухотехнічних та пожежотехнічних досліджень Дніпропетровського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Олександром Віценко.

Під час зустрічі звернули увагу присутніх, що під вибухонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, що здатні за певних умов вибухати. Досить докладно доповідач зупинився на видах цих предметів та зауважив, що «вибухові речовини – це хімічні з’єднання або суміші, здатні під впливом певних зовнішніх дій (нагрівання, удар, тертя, вибух іншого вибухового пристрою) до швидкого хімічного перетворення, що саморозповсюджується, з виділенням великої кількості енергії і утворенням газів». Також розповів про порядок дій населення у разі знаходження підозрілих або вибухонебезпечних предметів і зауважив, що суворо ЗАБОРОНЕНО:

  • наближатися до предмета;
  • пересувати його або брати в руки;
  • розряджати, кидати, ударяти по ньому;
  • розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;
  • приносити предмет додому, у приміщення, в університет.

У випадку знаходження вибухонебезпечного предмету або пристрою НЕОБХІДНО:

  • негайно (з безпечного місця) повідомити чергові служби МНС (тел. 101), Національної поліції (тел.102);
  • не підходити до предмета, не торкатися та не пересувати його, не допускати до знахідки інших людей;
  • припинити усі види робіт у районі виявлення вибухонебезпечного предмета;
  • не користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);
  • дочекатися прибуття фахівців, указати місце знахідки та повідомити час її виявлення.

За результатами зустрічі пан Олександр відповів на питання, які виникли у присутніх щодо випадків знаходжень таких предметів у Дніпрі та Дніпропетровській області, а також під які предмети найчастіше маскують вибухонебезпечні предмети.

Університетська спільнота висловлює слова вдячності пану Олександру за винайдену можливість і змістовну зустріч та сподівається на продовження співпраці!

Бережіть себе та близьких!

Корисні посилання

2018 © Дніпропетровський НДЕКЦ МВС