Наближення теорії та практики

Опублiковано 22 декабря 2021.

Якісна підготовка юриста неможлива без ґрунтовного вивчення криміналістики. Глибокі криміналістичні знання дійсно необхідні фахівцям, які планують пов’язати свою професійну діяльність з кримінальним судочинством, бо вона передбачає активне використання рекомендацій криміналістики. Особливо, якщо брати до уваги, що з кожним роком злочини стають дедалі витонченішими і все частіше відбуваються у кіберпросторі. Навіщо грабувати банк або зламувати сейф, коли можна одним грамотним розчерком пера здійснити операцію і отримати його вміст.

Саме питанням дослідження документів та почерку було присвячено практичне заняття з навчальної дисципліни «Криміналістика», яке 2 грудня провела для студентів нашого університету судовий експерт Дніпропетровського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Соколенко Любов.

Пані Любов на прикладах зі своєї 25-річної практики проведення багатьох почеркознавчих експертиз розповіла про необхідність розуміння завдання криміналістичного дослідження документів, почерку. Під час розповіді експертка демонструвала присутнім зразки почерків, а також великою кількістю прикладів із власної експертної діяльності довела, що криміналістичні розробки досить широко використовуються не тільки у кримінальному судочинстві, але й для захисту комерційної інформації від неправомірного доступу. Саме завдяки криміналістичним технологіям виявляється підробка документів.

Жваву дискусію серед учасників практичного заняття, як студентів так і серед викладачів кафедри права, які мають практичний досвід роботи в правоохоронних органах, викликало питання щодо порядку відбору зразків почерку, щоб не було підстав для відмови у проведенні почеркознавчої експертизи.

Пані Любов досить докладно розповіла й про порядок та техніку, яка використовується при проведенні почеркознавчої експертизи, а також основні вимоги до змісту висновку експерта.

І це лише початок! Наступної зустрічі, за словами пані Любові, студенти спробують себе в якості експерта і власноруч попробують правильно відібрати зразки почерку та відповісти на головне питання – хто автор підпису?

Хочемо висловити щирі слова вдячності пані Любові за винайдену можливість завітати до студентів та провести досить цікаве та насичене заняття! Далі буде!

https://dgu.edu.ua/news/20211203/

Корисні посилання

2018 © Дніпропетровський НДЕКЦ МВС